Otvorenje asfalta

Datum objave: 09.11.2012

Udruga „Trsek“ upriličila je 09. studenog,  povodom  svečanog otvorenja ceste kroz ludbreško vinogorje u Sigečaku,  proslavu godišnjice otvorenja kipa Svetog Vinka s vidikovcem. Vrpcu su zajedno prerezali ludbreški gradonačelnik Marijan Krobot, župan Varaždinske županije Predrag Štromar i jedan od vlasnika vinske kuće na Sigečaku, Nikola Makar.

Poslije otvorenja, program je nastavljen razgledavanjem ceste, te dolaskom gostiju do kipa Svetog Vinka na proslavu godišnjice otvorenja. Uz  muziku „Kanta Benda“ , kuhane kobasice i vino druženje članova i simpatizera „Trseka“  potrajalo je do večernjih sati. Program je završio posjetom prvoj registriranoj kušaonici vina na ludbreškm vinogorju u Vinskoj kući Makar.

Asfaltirana je glavna cesta kroz Sigečak duga oko 2,5 km za čije je radove glavni investitor Županijska uprava za ceste Varaždin sa 75 posto, a Grad Ludbreg i vlasnici nekretnina s 25 posto. Asfaltirano je 13 odvojaka ukupne dužine više od 3,5 km što zajednički sufinanciraju građani sa 60 posto i Grad sa 40 posto. Izvođač radova je Poduzeće za ceste Varaždin. – Bilo je puno teškoća u realizaciji ovog projekta, zato zahvaljujem svima koji su pomogli u njegovom ostvarenju, a posebno onima koji su dali dio svoje parcele, sami srušili svoje drveće, živicu, čemprese za proširenje ceste. Smatram da je cesta kvalitetna i da je za sve nas korisna.

Velika je stvar da smo uspjeli asfaltirati glavnu cestu i još 13 odvojaka. Zato sam mišljenja da mi koji ovdje imamo parcele moramo marljivo raditi na proizvodnji kvalitetnog grožđa i vina, i organizirati se da osim nas i turisti mogu uživati na ovom krasnom brijegu Sigečaku. – kazao je Nikola Makar. Ludbreški gradonačelnik Marijan Krobot osvrnuo se na same činjenice o otvorenoj asfaltiranoj cesti – Završena je ova značajna investicija.

Radovi su započeli u svibnju i završili na kraju rujna. Sveukupna vrijednost ove investicije je oko 4 milijuna kuna. – kazao je M. Krobot. O važnosti projekta više je rekao varaždinski župan Predrag Štromar - Drago mi je da ste uspjeli realizirati ovaj projekt. Uspjeh je da nema više toliko troškova, jer poslije svake kiše trebalo je sanirati ovu cestu kojom se služe mnogobrojni građani, zimsko održavanje također je bilo teško. Sigurnost je bila jedna od niti vodilja kada se pripremala ova cesta. No ova cesta je i veliki gospodarski potencijal, jer mnogi turisti traže kvalitetne vinske ceste. – kazao je P. Štromar.

Novoasfaltiranu cestu blagoslovio je kapelan Ivica Cujzek napomenuvši da je svrha ceste da spaja ljude.